Bystra plaża czeka na sezon

2020-03-04 11:31:36 (ost. akt: 2020-03-04 11:33:56)
Bystra plaża czeka na sezon

Autor zdjęcia: mazury.info.pl

Mamy w okolicy nową publiczną plażę. Już tego lata będzie można korzystać z uroku Niegocina na "Bystrej plaży", która po modernizacji zyskała nowe oblicze. Prace na nabrzeżu zakończyły się jesienią, ale plażę sprawdzimy w sezonie letnim.

W ramach prac w miejscu dzikiej plaży, zwanej przez niektórych również "końską" (w tym miejscu niegdyś pojono konie) powstała zmodernizowana "Bystra Plaża".

Plaża przeszła duże przeobrażenia. Większość prac nad nadaniem jej nowego oblicza zakończyło się jesienią.

W Bystrym utworzono teren rekreacyjny z altaną grillową, miejscem na ognisko, kolumnadą drewnianych słupów przeplecioną nasadzeniami roślinnymi, leżakami wypoczynkowymi, placem fitness z siłownią zewnętrzną, linarium i ciągiem pieszo-jezdnym. Powstała także piaszczysta plaża z boiskiem do siatkówki plażowej. W ramach zagospodarowania terenu nadbrzeża jeziora Niegocin w miejscowości Wilkasy powstał plac postojowy przeznaczony pod kampery i przyczepy campingowe wraz z małą architekturą – toaletą przenośną oraz koszami do segregacji odpadów.

Póki co wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz nie zaplanował daty uroczystego otwarcia plaży. Gmina zamierza bowiem zadbać o sam brzeg i dno na plaży poprzez wymianę piasku.
— Powinno to rozwiązać problem mulistego dnia — mówi wójt Jasudowicz.
Zgodę na takie działania wyraziła już Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie, teraz gmina czeka na odpowiedź Wód Polskich. Jeśli będzie pozytywna, dno zostanie wymienione, a plaża może tym zyskać na atrakcyjności.