O czym pamiętać urządzając ogród?

2019-04-19 07:48:44 (ost. akt: 2019-04-19 07:51:09)
O czym pamiętać urządzając ogród?

Własny ogród to marzenie wspólne dla wielu osób. Przestrzeń pełna zieleni sprzyja odpoczynkowi i spędzaniu wspólnych chwil w gronie najbliższych. Co więcej, hodowla roślin to zajęcie, które może stać się prawdziwą pasją, przynosząc tym samym mnóstwo radości. Jest zatem wiele powodów, aby zabrać się za urządzanie ogrodu. O czy musimy pamiętać zanim przejdziemy do konkretnych prac?

Jak urządzić ogród?


Pierwsze co musimy zrobić to wykonać projekt ogrodu. Jeżeli wystarczy nam trawnik i kilka grządek roślin, to powinniśmy poradzić sobie sami. W przypadku, gdy nasz ogród ma zawierać znacznie więcej elementów, najlepiej poradzić się specjalisty i zamówić u niego gotowy projekt. Wówczas zyskamy pewność, że efekt finalny będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Kiedy projekt mamy już zrealizowany, to czas wyznaczyć harmonogram prac. Większość roślin należy posadzić już na początku wiosny i regularnie o nie dbać. Pierwsze rezultaty zobaczymy już w następnym sezonie.

Kolejny krok to wybór mebli ogrodowych. Z pewnością okaże się niezbędne, na przykład podczas rodzinnego grillowania. Podstawę stanowi stół oraz krzesła, chociaż w ogrodzie równie dobrze sprawdzą się ławeczki, huśtawka czy leżaki. Wybór mebli ogrodowych jest bardzo duży, a różni je niemal wszystko, od estetyki, po zastosowane materiały czy nawet kształt. Nowoczesne meble do ogrodu znajdziemy m.in. w e-sklepie homegarden.com.pl.

Co jeszcze może znaleźć się w ogrodzie?


Jeżeli dysponujemy dużym metrażem, to ciekawym urozmaiceniem ogrodu może okazać się oczko wodne. Własny staw w mini wersji doskonale komponuje się z naturalnym krajobrazem, a jego przygotowanie nie jest wcale tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. W sklepach nie brakuje specjalnych wkładów przeznaczonych do tego celu, dlatego warto je wykorzystać. Ponadto, w ogrodzie powinno znaleźć się także odpowiednie oświetlenie. Dobrym wyborem są zwłaszcza stojące lampy ogrodowe. Tak przygotowani na pewno doskonale zaaranżujemy naszą przestrzeń do odpoczynku.

Materiał Partnera powstał we współpracy z homegarden.com.pl

Tagi: ogród