Kolejna teatralna uczta. Spektakl "Burza" według W. Shakespeare'a

2014-07-31 14:44:11 (ost. akt: 2014-07-31 14:55:18)
Kolejna teatralna uczta. Spektakl Burza według W. Shakespeare'a

Już 11 sierpnia do Olecka w ramach projektu Teatr Polska zawita Studio Teatralne Koło. Czekają nas profesjonalne warsztaty teatralne i spektakl "Burza" według W. Shakespeare'a.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe techniki aktorskie, wezmą udział w ćwiczeniach integracyjnych, improwizacyjnych, mających na celu uruchomienie wyobraźni i przygotowaniu widza do świadomego oglądania przedstawienia. Przy pomocy praktyki teatralnej prowadzący omówią wybrane motywy „Burzy”, nawiążą do tematów przedstawianych w spektaklu.

Warsztaty poprowadzą: Igor Gorzkowski, Henryk Talar, Bartłomiej Bobrowski, Wiktoria Gorodeckaja, Wiktor Korzeniewski, Mateusz Rusin. Współprowadzenie i koordynacja: Katarzyna Gawkowska. 

Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla osób od 14 roku życia.

Data: 11.08.2014 godz. 16:00.

Miejsce: sala AGT, ul. Partyzantów 2.

Liczba uczestników: 20.

Czas trwania: 2 godziny.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: promocja@przystanek.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. 


W spektaklu Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty reżyser podąża tropem pięciu postaci z szekspirowskiej „Burzy”. Kameralna forma przedstawienia skupia intrygę całego dramatu jak w soczewce, a wypreparowane fragmenty tekstu tworzą okazję do wnikliwego studium relacji córka-ojciec oraz wypróbowywania granicy pomiędzy iluzją i rzeczywistością.

Bohaterowie „Burzy” przypominają osobliwości rodem z filmów Federico Felliniego. Bliżej im do aktorów z jarmarcznej budy teatralnej niż potomków rodziny królewskiej. Wszyscy podlegają reżyserskiej wizji Prospero, a ta często bywa zaskakująca i nieprzejednana. W scenariuszach stworzonych przez starego maga opiekuńczość miesza się z zaborczością, a bezwarunkowa miłość z pokusą kontroli. Wyspa przestaje być wyspą. Realność traci kształty i kontury.

W przedstawieniu zobaczymy mistrzowską obsadę. Główną rolę gra Henryk Talar, aktor do niedawna związany w Teatrem Narodowym w Warszawie, laureat nagrody im. Boya-Żeleńskiego przyznawanej przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych IATC/AICT oraz Klubu Krytyki Teatralnej SD RP. W pozostałych rolach widzowie zobaczą Bartłomieja Bobrowskiego (nagrodzonego, za kreację Ariela statuetką Feliksa Warszawskiego 2013), Mateusza Rusina, Wiktora Korzeniewskiego oraz Marię Pawłowską.

Spektakl rozpocznie się 11 sierpnia o godz. 19:00 w sali kina. Bilet kosztuje 20 zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB