Zamienią wysypisko w uroczysko

2013-06-20 13:16:58 (ost. akt: 2013-06-20 13:24:21)
Takie widoki można "podziwiać" po drodze do Raczków Elbląskich.

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Leśnicy wraz z dziećmi ze szkoły w Ramsowie zamienią leśne wysypisko w okolicach Wipsowa w piękne uroczysko. Miejsce obecnego wysypiska będzie stale monitorowane przez leśników i uczniów.

Leśnicy wierzą, że wejście w życie nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przyczyni się do tego, że z lasów znikną śmieci. Dlatego 21 czerwca o godz. 11 organizują akcję „Było wysypisko, jest uroczysko”.

W piątek w nadleśnictwie Wipsowo odbędzie się akcja „Było wysypisko, jest uroczysko”. Tego dnia podobne akcje organizowane są w całym kraju.

Pracownicy nadleśnictwa posprzątają miejsce, które regularnie zamieniane jest w wysypisko śmieci, a dzieci ze szkoły w Ramsowie całą tę akcję sfotografuję i opiszą na blogu. Następnie przez cały rok uczniowie będą obserwować i opisywać, jak to miejsce zmienia się na lepsze.

Co roku z polskich lasów leśnicy usuwają 140 tys. metrów sześciennych śmieci (1000 wypełnionych po brzegi wagonów kolejowych!).

Likwidacja nielegalnych wysypisk kosztuje Lasy Państwowe rocznie około 16 milionów złotych. Niemal drugie tyle leśnicy wydają na działania profilaktycznie i edukacyjne chroniące lasy przed zaśmiecaniem.

Tylko na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie coroczne sprzątanie lasów kosztuje ponad milion złotych. Za tę kwotę moglibyśmy posadzić 150 hektarów lasu!


RDLP Olsztyn oprac. mor

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB