Iławski szpital ma już nowoczesne lądowisko, a w najbliższych planach Centrum Zdrowia Psychicznego

2017-02-12 18:31:58 (ost. akt: 2017-02-12 18:36:07)

Szpital Powiatowy w Iławie nie przestaje inwestować. Dopiero sfinalizowano budowę lądowiska na dachu placówki, a już trwają procedury dotyczące nowych inwestycji, m.in. zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego, ale także powstania jedynego w tej części województwa Centrum Zdrowia Psychicznego.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Iławie Iwona Orkiszewska już zapowiada kolejne inwestycje.
— Rok 2017 to ważny rok dla całej ochrony zdrowia. Oczywiście mówię w tym miejscu o mającej wejść w życie ustawie o tzw.: „sieci szpitali”. Czekają nas zapewne duże zmiany związane z funkcjonowaniem szpitali w nowych warunkach. To powoduje, że musimy być przygotowani na nowe rozwiązania. Jeszcze w tym miesiącu, stawiając na jakość świadczeń medycznych, złożymy projekt o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego, m.in. cyfrowego aparatu RTG czy aparatury usprawniającej wykonywanie zabiegów z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej. Cała wartość projektu to kwota 5 mln złotych. W trakcie oceny są projekty obejmujące remont pawilonu psychiatrycznego, tak aby w niedalekiej przyszłości uruchomić jedyne w tej części województwa Centrum Zdrowia Psychicznego. Realizowany będzie także projekt zagospodarowania terenu po lądowisku dla helikopterów. Cały czas także w naszych planach jest uruchomienie Centrum Rehabilitacji, na które w chwili obecnej posiadamy już gotowy projekt budowlany.

Iławski szpital jest jedyną placówką powiatową, która ma do dyspozycji tak nowoczesne lądowisko. To niewątpliwy sukces. Dyrekcja dziękowała wszystkim osobom za wsparcie i udział w przedsięwzięciu.
— To, że lądowisko mogło powstać to zasługa współpracy z naszym organem założycielskim Starostwem Powiatowym w Iławie, o czym wspominałam wielokrotnie. Tu szczególne podziękowania kieruję do Pani Bernadety Hordejuk, przewodniczącej komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Rodziny i Sportu sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, która jest także dyrektorem wydziału Rozwoju i Zarządzania Projektami Starostwa Powiatowego w Iławie. Ze względu na swoją wszechstronną wiedzę z zakresu pozyskiwania funduszy unijnych i jednoczesnej znajomości tematyki ochrony zdrowia, współpracuje z nami od lat przy właściwie wszystkich projektach współfinansowanych ze środków zewnętrznych. Właściwie Pani Hordejuk wpisała się na stałe w nasze sukcesy. Tak też było w przypadku inwestycji budowy lądowiska, dzięki czemu możemy świętować tak ważną inwestycję.

F. - Iwona Orkiszewska, dyrektor Powiatowego Szpitala im. W. Biegańskiego w Iławie

Fot. Mateusz Partyga


F. - Dyrektor Powiatowego Szpitala im. W. Biegańskiego w Iławie Iwona Orkiszewska podczas wywiady dla telewizji

Fot. Tomasz Więcek
Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB