Emocje i zacięta walka do ostatniej piłki

2014-02-06 10:35:09 (ost. akt: 2014-02-06 10:37:04)
Emocje i zacięta walka do ostatniej piłki

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Dwanaście drużyn męskich i sześć drużyn żeńskich zmierzyło się III Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn i Kobiet w niedzielę w hali sportowo-widowiskowej w Ełku.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10. Rozgrywki prowadzone były w czterech grupach (mężczyźni) i dwóch grupach (kobiety). Zwycięzcy poszczególnych grup zmierzyli się w meczach półfinałowych i finałowych. Wśród mężczyzn do półfinałów trafił team Ełk Tu Wracam.


— Nasza drużyna składa się ze znajomych i przyjaciół, którzy grają w siatkówkę „od zawsze”, czyli od jakiś ponad 20 lat — mówi Piotr Sajnaga, kapitan Ełk Tu Wracam. — Jest to mieszanka Olecko-Ełk. We wszystkich okolicznych turniejach, które są tutaj grane, zajmujemy zazwyczaj pierwsze trzy miejsca. Również w siatkówce plażowej w Polsce północno-wschodniej odnosimy sukcesy. Poziom dzisiejszych rozgrywek jest bardzo wysoki. Wszystkie drużyny mają dobrych zawodników. Udało się nam wyjść z grupy i będziemy grali już o półfinał. Najtrudniejszym przeciwnikiem jest dla nas Bar Jaga z Olsztyna. Zamierzamy wygrać. Jak się potoczy? Zobaczymy.


Wśród kobiet do finału dotarły zawodniczki UKMKS FPP Mikro Ełk, które trenują pod okiem Tomasza Przekopa.

— W takim składzie gramy drugi rok — mówi Aleksandra Drajkowska, kapitan drużyny. — Grałyśmy ligę wojewódzką, ale nie miałyśmy większych sukcesów. Staramy się jeździć na różne turnieje. Czasami zdarzają się miejsca na podium, a czasami po prostu nie wychodzi. W dzisiejszym turnieju jesteśmy przed meczem finałowym, który rozegramy z Tutto Olecko. Już kiedyś walczyłyśmy z nimi w bardzo podobnym turnieju o I miejsce. Przeciwnik prezentuje wysoki poziom i jeżeli damy z siebie wszystko to jest szansa na zwycięstwo.


Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

WYNIKIKOBIETY

1. Tutto Olecko

2. UKMKS FPP Mikro Ełk

3. Animex Ełk 

4. Trzy z Plusem

5. UKS Salos Ełk

6. ETS Orbita


MVP – Martyna Gajewska – Tutto OleckoMĘŻCZYŹNI

1. Bar Jaga Olsztyn

2. Biała Piska

3. KS Trzepak

4. Ełk Tu Wracam

5-8. UKS Oracze, Pasiaki Ełk, Bez Szału, OSPWL Orzysz

9-12. Team Jarka, Kant i Bubel, UKS Herkules, Koleśteam Ełk


MVP - Rafał Truszkowski – Ełk Tu Wracam

Czar

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB